Lepiej wcześniej, niż później

Po wielu dniach głębokich przemyśleń zdecydowałem, że jednak im wcześniej, tym lepiej. Założyłem własnego bloga. Nie jest to mój pierwszy blog. Już około półtora roku temu podejmowałem podobną próbę, lecz wtedy popełniłem masę błędów, których tym razem chcę się wystrzegać. Głupio byłoby zresztą podejmować te same decyzje, które w tamtym okresie okazały się totalną klapą. Rok 2019 był dla mnie mocno przełomowy. Kupiliśmy z żoną mieszkanie, zmieniłem pracę oraz zrobiłem licencję VLOS, dzięki której mogę legalnie latać dronami. Od początku 2020 roku mocno wziąłem się za siebie pod kątem motywacji do pracy nad samym sobą. Mamy luty i wydaje mi się, że nie jest najgorzej, chociaż kilka rzeczy jeszcze mi się nie domyka, tak jakbym chciał.

Po co jest mi ten blog?

Część informacji znajdziecie na samym blogu w zakładce „o mnie”. Jest tam napisane, w jaki mniej więcej sposób będę go prowadził natomiast dlaczego blog, a nie fanpage, z którego powoli chcę uciec? Na własnej stronie to ja jestem tym najważniejszym, ja decyduje o treści wpisów i całej reszcie. W skrócie — własna strona to wolność, swoboda w działaniu. Na portalu takim jak FB podlegamy regulaminom — często absurdalnym oraz algorytmom, które popełniają wiele błędów. Pomyślicie, że przesadzam? Dzisiaj w trakcie zmiany nazwy strony na nową otrzymałem taki oto komunikat:

„Twoje zgłoszenie jest niezgodne z wytycznymi dotyczącymi stron. Nazwa, o którą wnioskujesz, sugeruje, że tematyka strony uległa zmianie albo może być myląca. Może to wprowadzać w błąd osoby, które lubią stronę. Wnioski o zmianę nazwy strony niezgodne z naszymi wytycznymi zawierają elementy, które mogą wprowadzać w błąd”

Powiedzcie mi, w jaki sposób nazwa MarcinPL sugerowała, o czym jest moja strona? Przecież to nie jest strona o Marcinach z Polski, ale najwyraźniej Facebook stwierdził, że zmiana na Frog Story spowodowana jest tym, że zamieniłem się w żabę i co gorsze — niepolską 😉

Nowa nazwa — FrogStory wzięła się jeszcze z okresu, kiedy chodziłem do szkoły. W czasach kiedy jeszcze istniały gimnazja, chodziłem do szkoły sportowej, do klasy o profilu pływackim. Nie byłem szczególnym orłem, ale wyróżniałem się w jednym — dobrze mi szło pływanie stylem klasycznym, czyli potocznie mówiąc „żabką”. Po zakończeniu gimnazjum przez jakiś czas miałem ksywę „kermit”, choć nie trwało to długo. Pomyślałem, że ta nazwa będzie dobra na bloga podróżniczego czy nawet jako nazwa firmy, którą kiedyś pewnie założę.

Nie ma tu na razie zbyt wiele. Skopiowałem sobie starsze wpisy z wakacji na Malcie wraz ze zdjęciami i sukcesywnie będę go uzupełniał o wszystkie zeszłoroczne wyjazdy. Będę chciał też pokazać czytelnikom oraz widzom kanału, w jaki sposób dokumentować swoje wycieczki i jak nagrywać tym, co mamy pod ręką. Sam zaczynałem kamerą za 200zł, potem dłuższy czas nagrywałem telefonem, a teraz nie jest wcale lepiej, bo posiadam starszy model kamerki firmy GoPro Hero6 i staram się z niej wycisnąć maksymalnie ładne ujęcia.

Wiem, że pisząc na FB, łatwiej jest śledzić moje poczynania, ale na tej platformie będzie tego coraz mniej, gdyż chcę bardziej skupić się na blogu. Nie ma w tym nic strasznego, bowiem nadal możecie otrzymywać powiadomienia o każdym moim wpisie. Wystarczy tylko zapisać się do Newslettera, który znajdziecie po prawej stronie i podać adres e-mail, na który chcecie dostawać powiadomienie o nowym wpisie. Póki co cały ten system jest dla mnie nowością i nie jestem do końca pewny czy po wpisaniu swojego adresu na pewno będziesz otrzymywać moje wiadomości. Chcę, żeby każdy zainteresowany je dostawał, dlatego oprócz zapisania się proszę o wysłanie do mnie dodatkowej wiadomości, podając swojego maila. Wszystkiego muszę się nauczyć, ale na szczęście mam wokół siebie ludzi, którzy bardzo mnie wspierają i pomagają, za co serdecznie im dziękuję.

Jeszcze do końca nie wiem, jaki będzie harmonogram pisania notek. Idealnie dla mnie byłoby publikować 2 razy w tygodniu. Jednego jestem pewny — co niedziele wpis znajdzie się na blogu, a jeśli będzie coś naprawdę ciekawego, o czym warto by napisać, to na pewno to zrobię. Mam w głowie sporo pomysłów na to, aby wyróżnić się spośród wielu twórców.

Dziękuję za poświęcony czas i do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *