FrogVlog – Moja droga do perfekcji

Cześć! Witajcie w to brzydkie, pochmurne, niedzielne popołudnie. Pogoda od dłuższego czasu nie rozpieszcza i ciężko mi jako filmowcowi zabrać się za zrobienie czegokolwiek. Nie mogę latać dronem, kadry z aparatu są szare, bure, przyroda zdecydowanie nie chce współpracować. Mimo tego staram się szukać motywacji do działania i w taki oto sposób powstał FrogVlog — czyli mój nowy projekt. Vlog jak vlog niby nic szczególnego, ale dla mnie to coś dużo więcej. Zdaję sobie sprawę, że FrogVlog nie będzie szczególnie chętnie oglądany, przynajmniej na początku serii, ale nie to jest dla mnie w tym momencie najważniejsze. Powiem Wam, dlaczego zdecydowałem się na rozpoczęcie nowej serii.

FrogVlog - kadr z vloga

Częstotliwość publikacji

Na początku roku założyłem w swoich celach publikacje materiałów co najmniej raz na 2 tygodnie. Dzięki vlogom chcę tę częstotliwość podwoić. To podziała lepiej nie tylko na algorytm YouTube, ale również na mnie.

Obycie się z nowym aparatem

Zmiana sprzętu filmowego z kamery sportowej na aparat lumix GH5 to przełom. Obraz oraz możliwości są nie do porównania i zanim odkryje je wszystkie minie trochę czasu. Każde kolejne ujęcie, każdy kolejny dzień filmowy przybliża mnie do poznania tego wszystkiego, co sprawi, że będę dobrym filmowcem.

Zdobywanie pewności siebie

Nie jest łatwo stanąć na środku chodnika, wyciągnąć sporych rozmiarów aparat z podpiętym mikrofonem i zacząć do niego mówić. Wzrok przechodzących ludzi wręcz paraliżuje i póki co kiedy chcę coś powiedzieć, odchodzę na bok, żeby mieć pewność, że nikt mnie nie widzi. Liczę, że z czasem się to zmieni i będę bardziej odważny i nie będę zwracał uwagi na otoczenie.

Interakcja z widzami

Chcę, aby oglądający lepiej mnie poznali, żeby widzieli, jaki jestem naprawdę. Chcę stworzyć pewną więź między mną a widzami. Dzięki tego typu komunikacji na pewno zrozumiecie, jakie są moje intencje i w jaki sposób dążę do celu.

Więcej materiału do montowania

To jest dość oczywiste. Kiedy więcej nagrywam to jednocześnie mam więcej szans, aby sprawdzić się w roli montażysty. Nie samym nagrywaniem żyję 😉 montowanie jest dla mnie czymś, w czym się odnajduję.

Nauka systematyczności

Z tym u mnie od zawsze było ciężko. Miałem mnóstwo całkiem dobrych pomysłów, ale brakowało mi systematyczności w dążeniu do celu. Jeśli wszystko, co sobie zaplanowałem się uda i wpadnę w ten pozytywny i systematyczny rytm, to będzie dla mnie ogromnym sukces.

FrogVlog - kadr z vloga
FrogVlog - kadr z vloga

FrogVlog

To wszystko zebrane w całość ma mi pomóc stać się lepszym twórcą internetowym. Na wstępie napisałem, że sama klikalność filmu nie jest najważniejsza w tej chwili, to prawda. W tej chwili nie ale jeśli okaże się, że tendencja niszowa utrzyma się do końca roku, będę musiał pomyśleć nad inną formą zainteresowania widzów. Choć po roku czasu będę już na tyle obyty z aparatem, że pewnie będę mógł zaproponować Wam coś o wiele lepszego jakościowo we FrogVlog.
Jak zawsze proszę Was o trzymanie kciuków i zachęcam do obejrzenia mojego pierwszego vloga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *